Wystawa 65. Rocznica Powstania Warszawskiego

Wystawa "65. Rocznica Powstania Warszawskiego" eksponowana w Muzeum Politechniki Warszawskiej upamiętnia jedno z najbardziej dramatycznych wydarzeń w historii naszego kraju. Powstanie Warszawskie w istotny sposób zaznaczyło się na Politechnice Warszawskiej. Na ul. Nowowiejskiej przy Gmachu Głównym PW miała miejsce kapitulacja sił powstańczych.

Wystawa przypomina kolejnym pokoleniom studentów i absolwentów Politechniki Warszawskiej o bohaterstwie i patriotyzmie żołnierzy Armii Krajowej, którzy podjęli walkę z okupantem. Na wystawie prezentowane są fotografie, broń i eksponaty ilustrujące zmagania tamtych dni. Obiekty pochodzą ze zbiorów Muzeum Politechniki Warszawskiej, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Powstania Warszawskiego, Archiwum Akt Nowych, B. Łączyńskiego, W. Chrzanowskiego, Z. Dunina-Wilczyńskiego oraz K. Jasiewicza. Mamy nadzieję, że wystawa ta stanie się dla wszystkich zwiedzających okazją do refleksji nad trudną historią naszego kraju.

Wystawa była eksponowana w Muzeum Politechniki Warszawskiej w dniach od 5 października do 26 października 2009 r.