Wystawa Akwarele Ewy Anny Wasiutyńskiej

Ewa Anna Wasiutyńska równolegle do zawodu architekta rysuje i maluje - od roku 2007 akwarele o tematyce kwiatów, nieba i domów Brukseli, pejzaży polskich. Bierze udział w wystawach w Gdańsku i Warszawie, a także w Paryżu - 83 Salon Międzynarodowy "Ligne et Couleur" o tematyce Miroir (Lustro) w kwietniu 2018 r. oraz w Wenecji - XXVII Wystawa Międzynarodowa "Ligne et Couleur" Stowarzyszenia Architektów Artystów o temtyce "Libera Tutti" (Wolność dla Wszystkich) we wrześniu 2018 r.

Ewa Anna Wasiutyńska urodziła się w Warszawie, gdzie ponownie zamieszkuje od 2012 r. Po uzyskaniu dyplomu inżyniera architekta na Wydziale Architektury PW w 1965 r., przez 3 lata pracowała jako asystent tego wydziału w katedrze Prof. Lacherta. W roku 1968 rozpoczęła pracę architekta w firmach budowlanych i pracowniach architektonicznych w Belgii. Projektuje budynki biurowe i mieszkaniowe, ośrodki kulturalne, handlowe i sportowe w Belgii, Nigerii, Iraku i Arabii Saudyjskiej. Od 1982 r. pracuje jako architekt, szef ekipy w Biurze Architektury E. VERHAEGEN w Brukseli, gdzie projektuje audytoria, budynki biurowe, domy opieki, szkoły i szpitale w Belgii i Algierii. W roku 2015 otrzymała medal 100-lecia PW. Jest czlonkiem Stowarzyszenia Architektów Polskich, Stowarzyszenia Architektów Polskich we Francji i członkiem Koła Plener OW. SARP PL.

Komisarz wystawy: dr Andrzej Ulmer

Fotorelacja: www.biuletyn.pw.edu.pl

Wernisaż wystawy odbył się 10 października 2018 r. o godz. 12 w Gmachu Głównym PW, Plac Politechniki 1, sala ekspozycyjna Muzeum PW, parter. Wystawa była czynna do 10 listopada 2018 r. w krużgankach na I piętrze Gmachu Głównego PW.