Wystawa JESTEŚMY!

Muzeum Politechniki Warszawskiej zaprasza na uroczyste otwarcie pierwszej wystawy muzeów uczelnianych pt. "JESTEŚMY!".

Pierwsze spotkanie przedstawicieli muzeów odbyło się 5 czerwca 2012 r. na Politechnice Warszawskiej. Dyskutowano wówczas na temat wspólnych planów na przyszłość, wystaw, konferencji, programów edukacyjnych. Wkrótce powstała strona internetowa www.muzeauczelniane.pl, na której można znaleźć informacje dotyczące ich działalności. Muzea Uczelniane upowszechniają wiedzę na temat historii nauki, gromadzą dobra kultury i materiały dokumentacyjne. Organizują ekspozycje stałe i czasowe, prowadzą działalność oświatową, udostępniają swoje zbiory dla celów edukacyjnych i naukowych, współpracują z innymi muzeami i instytucjami.

Głównym celem wspólnego przedsięwzięcia, jakim jest wystawa pt. "JESTEŚMY" jest rozpropagowanie idei Muzeów Uczelnianych w środowisku akademickim oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na istnienie ciekawych, wartych odwiedzenia akademickich placówek muzealnych.

Ekspozycja planszowa była prezentowana na ogrodzeniu kampusu przy gmachu Muzeum Politechniki Warszawskiej od strony ul. Nowowiejskiej 24 w dniach od 18 listopada do 19 grudnia 2013 r.