Wystawa Korporantów wojenne drogi

Wystawa ukazuje wojenne losy członków elitarnych organizacji studenckich, za które uważane są korporacje akademickie. Jest zwieńczeniem wieloletniej pracy osób pragnących przedstawić historię korporacji, a przede wszystkim upamiętnić i przybliżyć udział polskich działaczy akademickich w walce o niepodległość na przestrzeni XIX i XX w. 

Ekspozycja pokazuje, w jakim duchu wychowano polską przedwojenną inteligencję, jak skomplikowane były jej losy, przed jak trudnymi wyborami stawiała ją historia. Wystawa jest próbą odpowiedzi na pytanie, dlaczego Korporanci, pomimo wszelkich przeciwności losu, byli gotowi zapłacić życiem za próby urzeczywistnienia marzeń o wolnej Polsce.

Prezentowane na wystawie eksponaty pochodzą ze zbiorów Stowarzyszenia Filistrów Polskich Korporacji Akademickich oraz osób prywatnych. Są to m.in. pamiątki, odznaczenia, dokumenty, fotografie, rapiery, dewizki korporacyjne, dekle korporacyjne, itp.

Wystawa jest wydarzeniem towarzyszącym obchodom Święta Politechniki Warszawskiej.

Komisarz wystawy: dr Andrzej Ulmer

Organizatorzy wystawy:
Politechnika Warszawska
Muzeum Politechniki Warszawskiej
Aleksander Rostocki - autor wystawy

Galeria>> 
www.biuletyn.pw.edu.pl

Wernisaż wystawy odbył się 14 listopada 2019 r. o godz. 13:30 w Gmachu Głównym PW, Plac Politechniki 1, sala ekspozycyjna Muzeum PW, parter. Wystawa będzie czynna do 29 lutego 2020 r.