Wystawa Kuba - Ameryka Łacińska - Polska

Ekspozycja wpisuje się w długoletnią współpracę Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Warszawskiego. Celem wystawy jest przybliżenie polskiemu odbiorcy regionu Ameryki Łacińskiej i Kuby.

Wystawa składa się z dwóch uzupełniających się części. Jedna prezentuje zdjęcia będące rezultatem zainteresowań profesjonalnych i prywatnych tym regionem pracowników Politechniki Warszawskiej. Druga, poświęcona współczesnej Kubie roku 2012, jest wynikiem badań kubańskich prowadzonych w Centrum Studiów Latynoamerykańskich (CESLA UW). Oglądać można nie tylko zdjęcia, ale również eksponaty kultury materialnej, zasoby biblioteczne i wydawnictwa związane z tą piękną wyspą.

Fotografie i eksponaty prezentowane na wystawie pochodzą ze zbiorów CESLA UW, dr Eugenii Ciborowskiej-Wojdyga, prof. Henryka Zobla, prof. Andrzeja Kuliga, mgr. inż. Edwarda Oszmiańskiego oraz dr. Zbigniewa Tucholskiego.

Wystawa prezentowana była w dniach od 22 czerwca do 2 października 2012 r.  w gmachu Muzeum Politechniki Warszawskiej.