Wystawa Powstanie Warszawskie

Dla kolejnych pokoleń Polaków Powstanie Warszawskie stało się symbolem męstwa i determinacji w walce o niepodległość. Muzeum Politechniki Warszawskiej chcąc uczcić dramatyczny wysiłek Polskiego Państwa Podziemnego, Armii Krajowej oraz bohaterstwo i poświęcenie mieszkańców Warszawy w obronie stolicy w 1944 r. przygotowało wystawę "Powstanie Warszawskie".

Na wystawie można zobaczyć dokumenty, fotografie, plakaty i prasę powstańczą, publikacje, broń, przedmioty codziennego użytku z okresu Powstania. Prezentowane obiekty pochodzą ze zbiorów Biblioteki Zespołu Szkół nr 23 - Technikum Budowlanego nr 1 im. Zdzisława Mączeńskiego, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Politechniki Warszawskiej oraz Korporacji Akademickiej Sarmatia.

Wystawa była eksponowana w dniach od 10 października do 4 listopada 2011 r.