Wystawa niepublikowanych zdjęć z Powstania Warszawskiego 1944 r.

W przeddzień 66 rocznicy Powstania Warszawskiego 31 lipca 2010 r. o godz. 10:30 u zbiegu Al. Niepodległości i ul. Nowowiejskiej otwarta zostanie wystawa unikalnych, nigdy dotąd niepublikowanych zdjęć przedstawiających sceny z powstańczych walk na Politechnice Warszawskiej. Organizatorami wystawy są młodzi entuzjaści warszawskiej historii z Korporacji Akademickiej Sarmatia oraz Muzeum Politechniki Warszawskiej. Patronat honorowy nad wystawą objął JM Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Włodzimierz Kurnik.

Wystawę tworzą dwa odkryte po latach zespoły zdjęć autorstwa anonimowych powstańczych fotografów. Pierwszy zespół poświęcony jest obronie ul. Lwowskiej oraz gmachu Wydziału Architektury PW. Drugi ukazuje uczestników i miejsca walk powstańczych w najbliższej okolicy terenu głównego PW od strony ul. Koszykowej i ul. Piusa XI (obecnie ul. Piękna). Zdjęcia przedstawiają żołnierzy 3 Batalionu Pancernego AK "Golski". Stanowią bezcenny dokument odtwarzający fragment historii Warszawy i Politechniki Warszawskiej.

Uroczystości otwarcia wystawy towarzyszyć będzie złożenie wieńców przez kombatantów oraz studentów pod pomnikiem upamiętniającym żołnierzy 3 Batalionu Pancernego AK "Golski".

Wszystkie zdjęcia prezentowane na wystawie pochodzą z zasobów Korporacji Akademickiej Sarmatia.

Wystawa była eksponowana w dniach od 31 lipca do 31 października 2010 r.