Wystawa profesor Jan Czochralski - wybitny uczony polski

Na wystawie można zobaczyć m.in. dokumenty, fotografie, publikacje, artykuły prasowe, album fotograficzny, meldunek dla AK oraz monokryształy uzyskane metodą Czochralskiego.

Eksponaty pochodzą ze zbiorów Zofii Czochralskiej, dr Ewy Bulskiej, Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni, Biblioteki Głównej PW, Biblioteki Wydziału Chemii PW, Muzeum PW. Na wystawie zaprezentowane będą dokumenty z Archiwum Akt Nowych, Instytutu Pamięci Narodowej, Muzeum Wojska Polskiego udostępnione przez prof. Mirosława Nadera.

Wystawa towarzyszy seminarium "Jan Czochralski - światowej sławy wynalazca i inżynier" zorganizowanemu przez Politechnikę Warszawską pod honorowym patronatem JM Rektora PW. Seminarium odbędzie się 27 kwietnia br. w Małej Auli PW, Gmach Główny PW, Plac Politechniki 1.

Wystawa była eksponowana w dniu seminarium 27 kwietnia br. w Małej Auli i na krużgankach w Gmachu Głównym PW, natomiast od 4 do 15 czerwca br. w Muzeum Politechniki Warszawskiej.