Wystawa "Rok Mieczysława Wolfkego 2022

W 75. rocznicę śmierci wybitnego polskiego fizyka Mieczysława Wolfkego oraz w setną rocznicę mianowania przez Józefa Piłsudskiego na stanowisko profesora fizyki na Politechnice Warszawskiej, Polskie Towarzystwo Fizyczne, Politechnika Warszawska, Polskie Stowarzyszenie Fotoniczne oraz Komitet Fizyki Polskiej Akademii Nauk ogłosiły rok 2022 Rokiem Mieczysława Wolfkego. 

27 maja br. w Audytorium Fizyki Politechniki Warszawskiej odbyło się "Sympozjum Roku Mieczysława Wolfkego", natomiast w dniach 28-29 maja 2022 r. "Piknik Naukowy z Wolfkem". Wydarzeniem towarzyszącym obchodom była wystawa historyczna poświęcona profesorowi Mieczysławowi Wolfkemu przygotowana przez Muzeum Politechniki Warszawskiej we współpracy z Wydziałem Fizyki PW. Na ekspozycji zaprezentowano dokumenty, fotografie, prace naukowe, publikacje, oryginalny zeszyt z wycinkami prasowymi na temat Wolfkego i inne eksponaty.

Galeria>>

Wystawę zaprezentowano 27 maja w Gmachu Fizyki w dniu Sympozjum, a następnie była dostępna dla wszystkich zwiedzających od 28 maja do 3 czerwca 2022 r. w godz. 9-17.Więcej informacji: wolfke.fizyka.pw.edu.pl