Wystawa jubileuszowa - 60 lat Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej

W 2011 roku Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej obchodzi jubileusz 60-lecia swojego istnienia. Powstał w 1951 r. jako pierwszy folklorystyczny zespół uczelniany w Warszawie.

Jest to grupa śpiewających, tańczących i grających studentów oraz absolwentów PW, a także innych warszawskich uczelni kochających polską tradycję i piękno rodzimej kultury. ZPiT PW podbił serca milionów ludzi w kraju i zagranicą. Dał ponad 3 tysiące koncertów. W swoim repertuarze ma pieśni i tańce z różnych regionów Polski, m.in. polonez, mazur, kujawiak, krakowiak, oberek, a także obrzędy i zwyczaje wsi polskiej.

Zespół otrzymał liczne nagrody, odznaczenia i wyróżnienia. Odznaczony został m.in. Złotym Krzyżem Zasługi oraz dyplomem Ministra Spraw Zagranicznych za propagowanie polskiej kultury za granicą. Za zasługi dla Warszawy otrzymał Złotą Syrenkę.

Na Wystawie prezentowane są eksponaty ze zbiorów Zespołu oraz Muzeum Politechniki Warszawskiej. Można zobaczyć liczne fotografie, albumy, dyplomy, stroje ludowe, plakaty, nagrody, wyróżnienia, medale i odznaczenia.

Wystawa była eksponowana w dniach od 16 maja 2011 r. do 31 sierpnia 2011 r.