Akwarele Ewy Anny Wasiutyńskiej – kolejna wystawa artystki w Muzeum PW/Watercolors by Ewa Anna Wasiutyńska – another exhibition of the artist at WUT Museum

Obrazy Ewy Anny Wasiutyńskiej niezmiennie fascynują delikatnością przekazu, barwą i przestrzenią. Pejzaże, krajobrazy parków miejskich, miast i pałaców wszystkie te elementy mogliśmy odnaleźć na wystawie zaprezentowanej w Muzeum PW, która w październiku 2023 r. zagościła również w Gmachu Głównym PW.

Artystka, która z pasją architekta i inżynierską precyzją ujęła w swoich akwarelach otaczającą nas przestrzeń, od pokoleń związana jest z Politechniką Warszawską. Pierwszy impuls do podjęcia artystycznych wyzwań pochodził z domu rodzinnego artystki, a podarowane przez ojca, profesora naszej Uczelni, pudełko pasteli stało się przepustką do dalszej kariery. Co ją skłania do malowania? Jak mówi w udzielonym nam wywiadzie – przede wszystkim jest to nastrój danego miejsca uchwycony w momencie jego odbioru. Decyduje odruch, w którym „ma ochotę się zanotować” nieoczywiste piękno lokalnej przestrzeni.

***

Ewa Anna Wasiutyńska's paintings invariably fascinate with the delicacy of their message, color and space. Landscapes of city parks, cities and palaces, we could find all these elements at the exhibition presented at the Warsaw University of Technology Museum. In October 2023 the paintings also appeared in the Main Building of WUT. The artist, who captured the space surrounding us in her watercolors with an architect's passion and engineering precision, has been associated with the Warsaw University of Technology for generations. The first impulse to take up artistic challenges came from the artist's family home, and a box of pastels given by her father, a professor at our University, became a ticket to her further career.

GALERIA>>

Dotychczas w Muzeum Politechniki Warszawskiej mieliśmy zaszczyt prezentować:

2014 – Wystawa „TRZY SPOJRZENIA" malarstwa i fotografii Ewy Wasiutyńskiej, Anny i Wandy Lechevalier

2016 – Wystawa „AKWARELE EWY WASIUTYŃSKIEJ I JOANNY PĘTKOWSKIEJ"

2018 – Wystawa „AKWARELE EWY ANNY WASIUTYŃSKIEJ"

2021 – Relacja filmowa „TECHNIKA I SZTUKA” - spotkanie z inż. arch. Ewą Anną Wasiutyńską”

UDZIAŁ EWY ANNY WASIUTYŃSKIEJ W WYSTAWACH MALUJĄCYCH ARCHITEKTÓW

• "ARCHIPOL EXPO 2011"- SARP FR** - Gdańsk

2015

• Wystawa Malarstwa "STULECIE DOŚWIADCZEŃ W POGONI ZA SZTUKĄ", Pawilon SARP OW*** - Katedra Rysunku Politechniki Warszawskiej - Warszawa

• "48 WYSTAWA RYSUNKU I MALARSTWA ARCHITEKTÓW" Pawilon SARP OW*** Koło Plener

• Wystawa "MIROIR" - 83e Salon International Ligne et Couleur – Paris
  •  Wystawa "AKWARELE EWY WASIUTYŃSKIEJ", Sala Lustrzana SARP OW*** Koło Plener
  •  Wystawa „LIBERA TUTTI" - XXVII Esposizione Internazionale Ligne et Couleur AAA - Associazione Architetti Artisti - Venezia
  •  "49 WYSTAWA RYSUNKU I MALARSTWA ARCHITEKTÓW" Pawilon SARP OW*** Koło Plener

• Wystawa S.S.A.A. SCOTISH SOCIETY OF ARCHITECT ARTISTS « Ligne et Couleur »
  • "ANNUAL SPRING EXHIBITION 2019" - GLASGOW ART CLUB, Glasgow
  • 50. JUBILEUSZOWA WYSTAWA MALARSTWA ARCHITEKTÓW "DRZWI OTWARTE", Pawilon SARP OW*** Koło Plener
  • Wystawa "STRUCTURA" -XXVIII AAA L&C International Exhibition - Matera, Italia
  • Wystawa "SALON JESIENNY" - Sala Lustrzana SARP OW*** Koło Plener

• 85e SALON LIGNE ET COULEUR - "NOTRE-DAME DE PARIS (les Cathedrales)" - Paris
  • Wystawa "WEDŁUG DAWNYCH MISTRZÓW" Sala Lustrzana SARP OW*** Koło Plener
  • Wystawa wirtualna "RZEKA W MIEŚCIE" SARP OW*** Koło Plener
  • Wystawa wirtualna „BEZ MASKI” SARP OW *** Koło Plener

• Wystawa wirtualna „WĘDRÓWKI WYOBRAŹNI” SARP OW*** Koło Plener
  • Wystawa wirtualna „ŻYCIE TO BAL” SARP OW*** Koło Plener

• Wystawa wirtualna „CZTERY PORY ROKU” SARP OW*** Koło Plener
  •  „54. WYSTAWA MALARSTWA, GRAFIKI i TKANINY ARTYSTYCZNEJ ARCHITEKTÓW „JESZCZE W ZIELONE GRAMY” Pawilon Wystawowy SARP OW***  Koło Plener

SALON WIOSENNY 2023

• WYSTAWA MALARSTWA, GRAFIKI i TKANINY ARTYSTYCZNEJ ARCHITEKTÓW, Sala Lustrzana  SARP OW*** Koło Plener

SARP PL* Stowarzyszenie Architektów Polskich

SARP FR** Stowarzyszenie Architektów Polskich we Francji

SARP OW*** Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Warszawski

Strona internetowa Anny Ewy Wasiutyńskiej>> www.ewawasiutynska.com

Wystawa akwareli Ewy Wasiutyńskiej była dostępna w sali wystaw czasowych Muzeum Politechniki Warszawskiej przy ul. Nowowiejskiej 22 w dniach 29 maja – 8 października 2023 r. W dniach 9 – 18 października 2023 r. wystawę można było oglądać w krużgankach I piętra Gmachu Głównego PW przy Placu Politechniki 1.